motto : "Kunsten å tenke negativt " -kurz negativního myšlení

Leden 2011

Dirty Dancing

31. ledna 2011 v 7:00 Obrázky
dirty

prostě jim to tenkrát moc seklo :) Lofn


Sebevražda

28. ledna 2011 v 7:31 Téma týdne
Sebevražda se řadí mezi věci,které se vždy dají udělat "někdy jindy" -nemusíš s tím pospíchat. :)Tak to byla trocha černého hůmoru pro pokročilé.
Co  vlastně říci o sebevraždě-má na ni člověk právo a nebo ne?
emo
Někdo by totiž mohl namítnout-na to,zda jsem se chtěl a nebo nechtěl narodit se mě také nikdo neptal,bylo rozhodnuto za mě,tak proč by měl ještě někdo rozhodovat o mé smrti-kdy proběhne,jak proběhne a za jakých okolností?
Sebevražda je prý nejvyšší stupen sobectví,protože člověk myslí jen a jen na sebe a na nikoho jiného-koho svým odchodem zraní apod.Myslím si,že sebevražda nic nevyřeší,jen prostě jedna nevyřešená bolest přinese bolest jiným lidem.
Dost těžké sebevrahy soudit-zřejmě se dostali do situace,kterou v daný okamžik vnímali jako bezvýslednou,měli pocit,že je nebude nikdo postrádat,že jsou celému světu lhostejní a tak ulehčí trápení jen sami sobě.
Pamatuji si,jak v tv byla reportáž o muži,který na facebooku napsal přátelům,že se chce zabít.
A důvod? Přítelkyně,která s ním byla těhotná  mu řekla,že už s ním nechce být,že miluje někoho jiného.:( Na konec se zabil v autě,jeho matka byla na dovolené a po návratu ji zdělili,že se jí syn zabil.
V ten okamžik si člověk říká,proč to udělal? To opravdu neměl nikoho jiného,pro koho by žil ?
Dokážu si přibližně představit,co asi prožíval.Byl strašně neštastný a viděl to jako konec světa.
Jedno ale nepochopím,to opravdu neměl alespon jednoho kamaráda,který by mu třeba řekl:"Hele Petře neblbni,dneska se půjdem vožrat a zejtra to bude lepší.Vykašli se na ni na krávu .Vona ti za to nestojí ......"

At je život sebehorší a zažil jste to možná každý z Vás,vždy je proč a pro koho žít !
Třeba proto,že zítra výjde slunce,že na jaře uvidíš rozkvétat jabloně,že máš kamarády,které by tvůj odchod ranil,že máš pejska,o kterého se musíš starat ,který tě má rád ,třeba pro dvě milé oči  a úsměv muže ze druhého patra paneléku,který ti dnes věnoval,třeba proto,že je na světě řada věcí a míst,které chceš ještě poznat.........A tohle vše mohu tvrdit z pozice člověka,který zrovna neměl v životě na růžích ustláno,spíš na trnech od růží :).

K sebevraždám se né zrovna "pochvalně" staví i náboženství - svého času se sebevrahové nesměli pohřbívat na hřbitovech,maximálně tak za hřbitovní zdí.V křestanství je sbevražda těžký(smrtelný) hřích.A pro ty kteří věří v karmu nemám také dobré zprávy-sebevraždou se nic nevyřeší,prostě se jednoho dne zase vrátí,protože před svou karmou nikdo z nás neuteče.

To,co se stalo před pár dny v Rusku mě zasáhlo,jelikož jsem si plánovala,jak se tam třeba  někdy během svého putování po světě poletím podívat.Musím se Vám totiž k něčemu přiznat -mám docela ráda bábušky:),prostě mi připadají hezké a tak by nebylo od věci mít nějakou originální právě z Ruska.
bábuška
No,při představě,jak tam na skok letím a už se nikdy nevrátím zpět,mě docela zamrazilo v zádech,zároven mě to utvrdilo v přesvědčení,že fanatismu některých lidí prostě nezná hranic.
Pokud chce někdo protestovat,nebo má jiný politický názor a dokáže ho prezentovat jen masakrem
nic netušících lidí na letišti,tak to je fakt dost hnusný a ubohý způsob.
Svojí "sebevraždou" navždy zpřetrhaly sny,přání mnoha lidí,kterým se jejich blízcí již nikdy nevrátí a právě ten fakt,že už se s tím nedá nic dělat,je tím nejhorším.
Pokud se chtěli zabít,měli tak učinit v soukromí,-svojí malou soukromou "sebevraždou",svět by dle jejich kvalit zřejmě o nic nepřišel,ale za to 35 rodin by zůstalo štastných.

Co vy na to ? Na vaše názory a komentáře se moc těším.Lofn.
Muži a ženy se liší a v pekle tomu nebude jinak !

21. ledna 2011 v 7:30 Zápisník
Podle studie italského jezuity Roberta Busy, muži hřeší jinak než ženy, a proto je také v pekle čekají jiné tresty.Výsledky výzkumu,kterému jen ztěží vzhledem k zaměření lze říkat
výzkum,opírá o mnohaleté záznamy ze zpovědnice.
Mezi muži je nejoblíbenější smrtelný hřích chtíč, zatímco mezi ženami pýcha.
Pro hříšné ženy mají v pekle připraveno lámací kolo a pro pány věčný ohen a síru.
Studie má požehnání Vatikánu,kde samotný papež je velkým propagátorem zpovědí, zpovědnici navštěvuje každý týden. Pro řadu lidí bylo toto poselství jako závan ze starých zašlých časů......

To,že se muži a ženy v řadě věcí liší je zřejmé každému,stejně tak jako odlišný způsob či míra prožívání určitých věcí.To,že se v řadě věcí odlišují však neznamená,že by jedno pohlaví bylo horší nebo lepší,než druhé.Možná že právě odlišnosti jsou tím,co nás na opačném pohlaví přitahuje :)

"Muži a ženy hřeší různými způsoby,pokud jde o hřích, žádná rovnost pohlaví není." říká papežův teolog ,který ve věci také bádá.
Pokud bychom připustili jeho slova,naskýtá se nám jedna otázka,proč bude každé pohlaví v pekle jinak potrestáno? Snad proto,že některý z hříchů je horší než druhý? Který z daných hříchů je horší a kdo to bude posuzovat? Nebo odlišnost trestů pramení jen z toho,kdo je bude konat-zda žena či muž?O jaké tresty vlastně jde ?

Mezi nejčastěji páchané smrtelné hříchy patří:
  • MUŽI: chtíč, obžerství, lenost, hněv, pýcha, závist, lakomství
  • ŽENY: pýcha, závist, hněv, chtíč, obžerství, lakomství, lenost
Pravé poslání této "studie" však zřejmě pramení z toho,že podle průzkumu se téměř třetina katolíků nehodlá pravidelně zpovídat,jelikož tento úkon pokládají je neužitečný,který jim naopak brání v jejich vnitřním dialogu s Bohem.Možná,že ve světle těchto okoností bylo jen třeba vyvolat diskuzi o zpovědi jako takové a to způsobem,kterým na sebe v dnešní době zaručeně upozorní.
Nevím sice,jak to v pekle bude vypadat-třeba to jednou poznám :),ale moc dobře vím,že "peklo" můžete zažívat dnes a denně,pokud například ztratíte drahou osobu,či se vám stane něco,s čím se jen tak nedokážete srovnat - v tento okamžik prožíváte peklo,doslova očistec na zemi,tak že přestava nějakého biblického pekla vás nikterak nerozrušuje.
Tato a podobné "studie" mi příjdou docela úsměvné-jejich starosti bych opravdu chtěla mít,pak by mě opravdu již nic netrápilo.Nemyslím si,že toto téma je tím zásadním,čím by se církev měla zabývat.Spíše by se měli zaměřit na to,proč ubývá věřících-zda je i v 21.století církev lidem otevřená,zda je dokáže dostatečně oslovit.Tím se nechci nikterak dotknout lidí,kteří jsou věřící,jen mi připadá,že církev opouští podstatu křestanství jako takovou a zbývá jen forma-podle mého mínění by měla být více otevřená,o pokoře,odpuštění ,prostém lidském soucitu a pochopení,o hodnotách.Velkým vzorem by jim mohla být i naše světice Anežka Česká-osobnost spojující hodnoty,víru,soucit a pomoc lidem a těmito atributy by se církev měla inspirovat,jelikož tato žena je naplněním svého života inspirací pro nás všechny.
A co vy ? Věříte na něco,či v někoho? Budete se v pekle lámat v kole a nebo hořet v ohni ? Co si myslíte o církvi ? Je vám sympatická Anežka Česká?
Na vaše názory a komentáře se jako vždy těší Lofn.
http://kvety.atlas.centrum.cz/

Originální kalendář

20. ledna 2011 v 7:37 Články
Při brouzdání internetem jsem narazila na docela zajímavý kalendář pro letošní rok.
Každý měsíc vás v tomto kalendáři provází pejsek,nebo kočička,kteří vás učí pozice jogy,
ta by vám měla nejenom protáhnout tělo,ale i pomoci k dobré náladě.
j-kalendář
U každého zvířátka naleznete detailní popis dané pozice.
Autoři kalendáře zvířátka netrápili,ale jen jim trochu pomohli na počítači.
Myslím si,že je to docela vydařené a třeba to pár lidem pomůže k tomu,aby začali
cvičit.
Pokud máte o kalendář zájem,mrkněte na stránku :
a přímo v článku naleznete tento odkaz na stažení kalendáře zcela zdarma:
Kalendář na rok 2011 s pozicemi jógy: stáhnout kalendář
(formát PDF, velikost 511 kB)

Líbí se Vám kalendář a nebo si myslíte,že je to hrůza ?
Příjemnou zábavu a na vaše názory se těším.LofnDiplomek z bleskovky

17. ledna 2011 v 16:43 Diplomy a dárky od Vás
diplomek
Moc krásný,děkuji Kerol . Lofn

Inzerát

17. ledna 2011 v 7:15 Obrázky
inzerát
Co říkate inzerátu ?
Lofn :)

Paranormální jevy

16. ledna 2011 v 7:29 Téma týdne
Nevím jak vy,ale já na tohle docela věřím a né tak pro nějaké své přesvědčení,
ale proto,že jsem pár věcí zažila na vlastní kůži.
Možná,že se Vám to taky někdy stalo-mysleli jste na něco a osoba vedel Vás to vyslovila dříve,než jste vy to stačili říct.Tak tohle se mi běžně stává s mojí kámoškou.
Řekli by jste -náhoda,ale jak potom vysvětlit fakt,že kdykoliv mám totální nutkání otevřít email,
naleznu tam email od svých blízkých ?
dance
Další příklad je trochu smutný-kdysi jsem měla kocourka,kterého jsem měla strašně ráda,
bohužel ho přejelo auto a naši ho pohřbili,já jsem v té době nebyla doma,ale jela jsem na povinnou akci od školy do 20 km vzdáleného města,kde jsem přespala u kamarádky a u ní se mi tenkrát zdál sen o tom,kde je pohřbený a on tam skutečně pohřbený byl. Jak se mi to mohlo zdát,když mi to nikdo z rodiny neřekl,protože mě nechtěli před tou důležotou akcí rozrušit?

A co vy ? Věříte,nebo nevěříte na paranormální jevy?
Myslíte si,že jsou běžnou součástí našich životů a  nebo nepodloženými výmysly?
Já osobně tvrdím jednu věc-to,že něco nedokážeme přesně definovat či vysvětlit ještě neznamená,že to neexistuje.
Jistě víte,že existovaly doby,kdy lidé neměli ani ponětí o tom,že existují nějaké bakterie,viry atd. a těm to pranic nebránilo v existenci a parazitování na lidech. :)

Možná,že máte ještě "zajímavější" zážítky,každopádně pokud můj článeček okomentujete a
případně přidáte vlastní zkušenost,budu moc ráda. Lofn.

Vytrvalost

15. ledna 2011 v 7:50 Obrázky
čekámThe Rasmus jako South park

10. ledna 2011 v 14:55 The Rasmus
l
Hádej,který z nich to je :) L

Přátelé

8. ledna 2011 v 18:19 Citáty a přáníčka od Lofn
přátelé
Tento citát bych ráda věnovala kamarádce Terezky,za to co udělala pro malého Andrease
a všem lidem,kteří dokáží být opravdovými přáteli,ne si na to jen hrát .L

p.s. citátky a přáníčka v této rubrice jsou autorská,tedy moje vlastní :)


Krása

6. ledna 2011 v 1:56 Citáty a přáníčka od Lofn

krása

Poprvé mě tento citát napadl v souvislosti s někým,kdo nebyl žádný prvoplánový krasavec,ale ani nebyl ošklivý.To,co jsem na něm obdivovala a obdivuji je jeho vnitřní krása a proto mu chci tento citát věnovat
Líbí se Vám citát? Pište. Na vaše názory se těším. :) L

Pro Labandu

4. ledna 2011 v 7:06 Diplomy a dárky pro Vás

Labi1
Tahla drobnost je pro tebe za ten design,co jsi pro mě udělala :) L

"Prostorový obrázek"

3. ledna 2011 v 20:04 Obrázky
o1
Tak jsem si hrála a vzniknul mi tenhle obrázek,je v něm docela hezky vidět prostor :)
prostor
o1